A co bude dál?

Je noc, 6. 2. 2017, a já tu zase straším uprostřed noci a hlavou mi proudí oceán myšlenek.  Mým teď již „bývalým“ studentům začínají dnes „jarní“ prázdniny.  Za oknem je mrazivo a na jaro to tedy zrovna ještě nevypadá :). Ale přesto je ve vzduchu cítit jakési „předjaří“. Tento rok 2017, podle čínského kalendáře nazvaný rokem „ohnivého kohouta“, dává tušit, že bude zcela „jiný“ než ten minulý. Jak „jiný“ bude u každého asi velmi individuální. Já mám pocit, že se teď mohu konečně nadechnout po maratónu předchozího roku. Ale otázkou je na jak dlouho?

Hodiny

Už teď cítím, že jen tak zahálet nedokážu moc dlouho. Musím si dobu odpočinku do kalendáře spíše plánovat, tak jako si někteří plánují obchodní schůzky. Ačkoliv moje prázdniny budou „papírově“ delší než jen týden , dva roky prázdnin na opuštěném ostrově to zřejmě nebudou. A díky Bohu za to! Jak chcete blíženci a člověku, který ještě před nedávnem před samotou cíleně utíkal naordinovat dobrovolně dva roky prázdnin?

Možná, že většina z Vás je v plánování lepší než já 🙂. Vím, že tento rok se chci naučit věci dokončovat. Takže již na začátku nového roku je zde několik restů z roku minulého, které tu na mě „vykukují“. Znáte to také? Někdy čekáte na ten správný čas, protože ještě nemáte potřebné znalosti a zkušenosti. Pak už třeba ty zkušenosti a znalosti máte, ale hledáte si buď výmluvy, proč se do toho nepustit, a nebo si naplánujete dalších deset dvacet projektů dalších, než „dokončit“ ten první? Pokud ne, gratuluji a jen tak dále! Pokud to máte stejně, tak nezoufejte, protože se s tím dá něco dělat!

Projekte

Mädelsparty

A já jsem se s tím rozhodla něco udělat. A pomalu se věci začínají dávat do pohybu. Nevím, jak to dopadne, ale pokud se pevně rozhodnete, tak už se nechcete vracet stejnou cestou. Já jsem se rozhodla vrátit se vědomě ke svému životu a nefungovat ze dne na den na „autopilota“. Rozhodla jsem se tzv. opustit svou „komfortní zónu“ a připravit pro Vás tento rok nový eBook o němčině a výuková videa, která by Vám učení němčiny mohla usnadnit. Zajímají mě česko – německé vztahy, ale spíše na té „lidsko- přátelské“ komunikační úrovni. Proto Vám chci postupně přinášet malé střípky o Německu a každodenní sondy do běžného života našich sousedů, které Vám Němce možná ukážou i z jiného úhlu pohledu.

Abych znovu pochopila každého z Vás, kdo má odvahu začít s němčinou zcela od začátku, rozhodla jsem se naučit se tento rok také nový jazyk. A tím je španělština. Dva na první pohled zcela neslučitelné jazyky a i neporovnatelné mentality Němců a Španělů. Ale vše nemusí být, jak vypadá. Již na začátku jsem se začala španělštinu učit německy přes aplikaci duolingo. Paradoxně mi to jde skoro lépe než přes češtinu. Jsou zde mnohé paralely – hlavně v pojetí členů, které jsou oproti němčině zdánlivě mnohem lehčí a uchopitelnější :). Zde neplatí německé: „Jeder Anfang ist schwer“. („Každý začátek je těžký“.)

španělština

Pokud už jeden jazyk znáte, druhý se díky tréninku učíte již lépe. Pochopením struktury daného jazyka se učení stává zábavou. Pokud máte v dané zemi navíc skvělé přátele, tak Vaše motivace poroste! Proto  zkuste i vy vyjít  ze své komfortní zóny a „vycestujte alespoň jednou letos na neznámé místo“ /inspirace Dalajlámovým proroctvím/ a poznejte kulturu dané země. Nemusíte se zrovna učit nový jazyk, ale zásadně to obohatí Vaše vnímání světa. Mnohé problémy často pochopíme, když se také fyzicky pohneme a podíváme se na svůj život z ptačí perspektivy a někdy i s geografickým odstupem.

Peru - mapa

Já jsem se tento rok rozhodla vycestovat alespoň na „chvíli“ do Peru. Moje mentální příprava začala již mým projektem o Peru v závěru minulého roku. Jsou to „minikrůčky“, ze kterých vzniká další pohyb. V listopadu jsem ještě pochybovala, že se španělštinou začnu :). Vím, že jsem na začátku této cesty, ale VĚŘÍM, že ke mně potřebné zkušenosti, lidé přijdou ve správný čas. Proto ani Vy nevzdávejte svoji touhu, naučit se něco nového a využijte tento rok 2017 k objevování nových míst nejen na mapě, ale i v zákoutích  své „duše“!

 

                                                                           S láskou

                          Vaše Gábi (Ta, co tančí s motýly)
tanci-s-motyly-novy-zivot

gabi.nacarova@seznam.cz
Jsem expert na němčinu, která je mou vášní; se mnou budete němčinu a Německo milovat a komunikace se stane zábavou :-) Více informací naleznete zde >>
Komentáře