Bylo toho víc než dost

Bylo toho víc než dost…

Tak tu sedím a sepisuji nikoliv stížnost na život1), ale jedno velké poděkování ŽIVOTU. Když se ohlédnu zpět za minulým rokem 2015, bylo toho opravdu více než dost 🙂 Ať v tom pozitivním, ale někdy i negativním slova smyslu. Ti, kdo mě znají osobně, asi trochu ví, že dokážu být někdy „neřízenou střelou“ a moje energie může být pro někoho až nesnesitelná. Vůbec se Vám nedivím, neboť to někdy nesnesu ani já 🙂  Takže po fázích, kdy jsem létala hlavou v oblacích (a to i doslova) – tuto fázi mám opravdu nejraději, přišly chvíle i tvrdého dopadu na zem a stavy celkového vyčerpání. Ale nelituji ničeho, neboť vše mě někam posunulo.

Loket Letní road movie – „s hlavou v oblacích“

A pokud mám navázat na poslední otázku mého minulého článku o Vánocích: Za co jsem nejvíce tento rok vděčná? („Wofür bist du dieses Jahr dankbar?“), tak je to především za inspirující lidská setkávání, kterých není naopak nikdy dost! 🙂 Jsem vděčná za svou rodinu a za zdraví mě blízkých lidí. Jsem vděčná, že jsem se mohla naučit nové věci a komunikační dovednosti. Je téměř neuvěřitelné, že člověk tak zcela „netechnický“ jako já má vlastní webové stránky a mohu psát další z článků pro Vás na tento blog. Za to zcela jmenovitě vděčím Stáně Mrázkové a jejímu úžasnému kurzu „Podnikání z pláže“. „Děkuji Stáňo!“

Stáňa Kokos od Stáňi z Plážového podnikání 🙂

Jsem živoucím příkladem toho, že člověk pokud má určitou vizi a cíl, zvládne i věci na první pohled nemožné. Takže je to i výzva pro ty z Vás, kteří si ještě třeba v některé oblasti zcela nevěříte a neodvážili jste se doposud udělat ten rozhodující krok! Nezoufejte, čeká nás nový rok 2016, v kterém můžete zrealizovat to, co je zatím ve sféře Vašich snů!

Barcelona   Letím do Barcelony – hurá!   20150221_144436 A může to být i DOST „crazy“! 🙂

Pokud už tyto sny máte, jste na té nejlepší cestě je začít plnit! Pokud jste se ještě nestačili „zasnít“, tak si tento čas určitě před sklonkem roku starého dopřejte! Neboť sny jsou „palivem“ pro naši duši! Bez nich nemáme tu správnou motivaci, proč se zvednout z naší „komfortní zóny“ a jít tzv. do AKCE!

Reitendorf - klapka Jedeme! Klapka!

Pokud Vám to takto vyhovuje! Moc Vám to přeji a užívejte si to! Já chci zůstat „zdravě akční“ i příští rok, neboť díky mé neskutečné zvědavosti a touze „začínat něco nového“, jsem mohla tento uplynulý rok poznat celou řadu zajímavých lidí, kteří se stali tím správným „kořením“ docela „výživného roku 2015!

S Lutzem Sommercamp 2015

S Lutzem: česko-německý projekt  Sommercamp 2015 (Hana a Lisa)

Sommercamp 2015-Reitendorf  Internationales Sommercamp Reitendorf

Jsem vděčná za to, že se každý den ve škole mohu potkávat s úžasnými kolegyněmi a kolegy, potkávat se se studenty, kteří Vás doslova donutí, se sebou něco dělat a „neusnout na vavřínech“, protože Vám každý den „nastavují“ velmi rychlé zpětné zrcadlo, o tom jak „fungujete“ či nefungujete“. A někdy je to „opravdu tvrdý a vyčerpávající oříšek“ pro všechny zúčastněné. A máte toho dost! 🙂

Kolegyně S kolegyněmi a žáky na výletě

zahajeni-skolniho-roku-2015-16_6 Zahájení šk. roku s Jituškou a Jituškou

Díky (nejen) za nádherné šaty mé drahé třídě sekundě B a jejím úžasným rodičům! 🙂

DSC_0027 holky kluci

Ale pokud máte v sobě dost vzájemné úcty a respektu navzájem (hlavně sami k sobě :-)), tak to nakonec zvládnete! Tomu se říká „škola života“. Je pro mě samozřejmě důležité, „CO“ jiné naučíte, ale mnohem důležitější vidím „JAK“ to podáváte a jakým způsobem komunikujete s ostatními. Takže je to nikdy nekončící proces, ale zároveň i další výzva, jak se dopracovat k vnitřní integritě. Je toho více než DOST, na čem je třeba pracovat i příští rok!

Třeba v mém případě na „dokončování projektů“. Nevím, jak to máte Vy? Já raději projekty začínám, než dokončuji! 🙂 Mám ráda slovo projekt, neboť si s ním propojuji vždy určitou „projekci“ – realizaci vnitřních snů a tužeb. V rámci školních projektů, se i letos těším na výlet do Bavorského lesa. Je to opravdu „výlet“ mimo systém do čisté přírody, kde si „pročistíte hlavu i duši“. Z povahy trochu rebel se těším i na další alternativu podobných „mimoškolních“ projektů, do časů nejen minulých.

Deutsch Skvělá párty s mými německými kolegy

 DSC_0017 I skvělá spolupráce

Děkuji i za všechny skvělé párty, kterých bylo letost více než dost! Mám skoro pocit, že celý tento uplynulý rok byla vlastně jedna velká párty! 🙂 Od oslavy mých čtyřicátin (18. 6.) to však začalo nabírat ty správné otáčky! Děkuji všem gratulantům, kteří mě překvapili DOST netradičními dárky a často dohnali až k slzám (smíchu). Tento rok bylo takové moje osobní přelomové „Waterloo“ 🙂 Dokonce jsem vybojovala i svůj „nepřekonatelný strach z výšek a létání“ a vydala se v říjnu letecky na vysněnou cestu do Barcelony.

Narozeniny     S Lukym a Tonym

Narozeniny                                         Letní párty v Bulharsku

Paella  20151011_103114  20151010_173623

Skvělá paella                             La Pedrera                    Sagrada familia

A aby toho nebylo ještě dost, tak pokračoval můj další „osobně-obchodní“ projekt, který je spojen hlavně s krásou a kosmetikou. Neboť jako pro mnoho žen se stalo líčení a kosmetika jednou z mých vášní. Děkuji především Irence, Jirkovi, Monice a Ondrovi Severovým a Janě a Uwe Vladarzovým za jejich podporu v mých podnikatelských krůčcích ve spolupráci s fimou Amway.

S některými maminkami a kolegyněmi z GTM jsem si užily 4. 12. díky kosmetice Artistry skvělou  „beauty-párty“ a kopec srandy. Díky byly jste DOST dobré! 🙂

make-upy

Na konci roku 2015 ke mně přišel ještě jeden projekt, který souzní s mým tajným nesplněným hereckým a zpěváckým snem (proto jsem se stala učitelkou :-)), který je opravdu jednou velkou párty – jízdou. Díky mým novým přátelům z Perform-ers zažívám dost velkou show :-). Díky!

Performers 4ertovská

Na projektu, na kterém chci i nadále v roce 2016 dále pracovat je „můj“ česko-německý projekt, v rámci kterého Vám chci přinášet nové články o Německu, Němcích a němčině tradičně i netradičně a potkávat se s Vámi případně i na fun page „Německy rychle a zběsile“. Pomalu se rodí „internetové“ miminko v podobě chystaného eBooku a mám pro Vás připravená i další překvapení! Budu moc ráda za Vaše podněty a nápady, co byste si rádi přečetli na mém blogu i v nastávajícím roce 2016 a co byste se rádi z němčiny naučili zcela konkrétně? Chci Vám totiž tento blog psát na míru a nápadů není nikdy dost! 🙂

Hlavně hodně zdraví a DOST velké SNY, které budou Vaším „hnacím motorem“ pro nový rok 2016! Najděte Vaší vášeň a jděte za ní a věřte tomu, že jste DOST dobří, abyste došli k Vašemu vysněnému cíli!!!

Na zdraví

1)      Inspirace písní skupiny Chinaski „Stížnost“ je zcela osobní a odvíjí se od návštěvy koncertu této skupiny naživo v Karlíně, 2. 12. 2015  🙂
gabi.nacarova@seznam.cz
Jsem expert na němčinu, která je mou vášní; se mnou budete němčinu a Německo milovat a komunikace se stane zábavou :-) Více informací naleznete zde >>
Komentáře