Děláte to vášnivě?

Děláte to vášnivě?

„Macht ihr das leidenschaftlich?“ – Já tedy rozhodně. Svoji práci mám velmi ráda a mám to velké štěstí, že si ji vážně užívám s milými a příjemnými lidmi;-). Pokud děláte něco, co vás baví, ani nestihnete kontrolovat čas na hodinkách. Pak se jen nestačíte divit, jak to rychle uteklo. Znáte ten pocit?

Jaká je vaše vášeň?

Někdo to má takto s prací, která se mu stala zároveň i koníčkem. Někdo z práce utíká ke svým koníčkům a tam pak zažívá tento pocit „změněného vnímání času“:). Jak to máte vy? Kde prožíváte svoji vášeň? Jste ve vaší práci spokojeni? Nebo jen čekáte na konec pracovního týdne?

„Silná vášeň je palivem  pro vaše sny.“

Pokud patříte k hrstce vyvolených, co propojili svou práci se svou vášní, srdečně gratuluji! Pokud patříte spíše do druhé skupiny, která odpočítává pracovní dny v týdnu a pátek má za nejlepší den, nezoufejte! Vždy se to dá změnit! Tedy pokud to změnit vůbec chcete!?

Dejte si rande sami se sebou

Inspirujte se! Vzdělávejte se! Čtěte! Tančete! Zpívejte! Vyjádřete naplno své emoce! Začněte se mít více rádi! Nebo jděte na rande se sebou samým! Zvláště to poslední mohu z vlastní zkušenosti velmi doporučit! Kdy jste si naposledy udělali radost? Kdy jste si udělali čas na své přátele? Kdy jste udělali něco bláznivého a nebo nedělali vůbec nic? Hledejte, co vás dělá šťastnými a nespokojte se s kompromisy! Všem se stejně nikdy zavděčit nemůžete;-)!

 

Já jsem si konečně po mnoha letech dovolila toulat se „jen tak“ Prahou a objevovat „stará známá“ místa úplně z jiného úhlu pohledu. Nevypadá to na první pohled vůbec složitě, pokud si dopřejete čas! Já jsem si ho několik let „nedovolila“ a pracovala jsem jak „z rozjetého rychlíku“. V této rychlosti nemáte čas vnímat detail kmene stromu, pozorovat oblohu a nebo si během dopoledne vychutnat „kubistický věneček“ se skvělou kávou. Dopoledne jsem vždy běžela maratón z jedné učebny do druhé a nestihla si dojít ani na toaletu:).

Žijte tady a teď!

Ty zákazy a „vlastní vězení“ si však ve své hlavě často vytvoříme jen my sami, když se necháme „uštvat systémem“, který se dávno přežil. Bohužel žijeme často v mylných přesvědčeních, které nemusí odpovídat dávno realitě. Kolik let jsem chodila právě já Celetnou ulicí kolem domu „U Černé Matky Boží“, kde je v prvním patře známá kubistická kavárna „Grand Cafe Orient“ – jediná kubistická kavárna na světě!

 

Až do minulého týdne, kdy jsem se poprvé „odvážila vstoupit“ a „dát si zde rande sama se sebou“:). Rozhodla jsem se dělat některé věci  prostě „jinak“! Jde mi více o prožitek daného okamžiku a poslouchám více svou intuici, která mě tam vlastně dovedla. Měla jsem být mile překvapena, že tato kavárna není „obývána“ pouze turisty a snoby. Milá obsluha a na centrum „mírné ceny“. Jedno klišé tímto padlo!

Nová vášeň

Vlastně mě sem dovedla moje zvědavost a nová vášeň: objevovat pro vás možná věci vám dávno známé, ale dvojjazyčně! Mou vášní je především němčina a komunikace! Zcela jsem v této chvíli „propadla“ natáčení „minivideí“, neboť se jako „zuřivý reportér“ vrhám do ulic velkoměsta a hledám pro vás zajímavá zákoutí. Raduji se jako malé dítě z nových podnětů, které jsem dříve vědomě nevnímala. Již několikrát mě v centru Prahy oslovili průvodci v domnění, že jsem turistka. Kdo by také běhal jako zběsilý s mobilem po Staroměstském náměstí, všechno fotil a točil videa? I když nevypadám jako Japonka, párkrát jsem je svým zjevem asi zmátla:).

Tajná naděje

Tento článek píši především jako velké poděkování všem úžasným fanouškům mé fanpage „Německy rychle a zběsile“, neboť mě vaše postřehy, komentáře a „lajky“ motivují k vyšším výkonům. Stejně jako já se stále učím „nebojovat“ s technikou, tak na druhé straně tajně doufám, že se se mnou začnete učit německy na mé fanpage a mém blogu;-).

Budu velmi ráda, když mi napíšete, jaká témata by vás nejvíce zajímala?  Připravila jsem pro vás i novější verzi mých webových stránek www.gabrielanacarova.cz a rozšířila je  o záložku „o mně“, kde možná právě vy naleznete pomoc pro sebe či známé s ohledem na jazykovou výuku. Děkuji předem za sdílení, vaše postřehy a komentáře. Již se těším na vaši zpětnou vazbu. Určitě mi napište, co by nejvíce pomohlo vám konkrétně v učení jazyka? Neboť je několik učebních typů a já bych ráda našla tu nejrychlejší metodu učení pro vás.

Mějte krásné slunečné dny a přeji vám hodně odvahy do životních změn a rozhodnutí, které vás posunou dopředu v souladu s vaším srdcem a intuicí!

S láskou

Vaše Gábi („zuřivá reportérka s mobilem v ruce“ :))

gabi.nacarova@seznam.cz
Jsem expert na němčinu, která je mou vášní; se mnou budete němčinu a Německo milovat a komunikace se stane zábavou :-) Více informací naleznete zde >>
Komentáře