Moje svědectví o projektu Perform-ers

Osobní svědectví o projektu „Perform-ers“

Je možné, že někdo dosud o tomto projektu neslyšel, někdo pouze od někoho jiného nebo zprostředkovaně z médii. Tato mozaika má hodně střípků. Můj střípek je hodně osobní, neboť jsem na chvíli byla součástí tohoto příběhu „Perform-ers“. Toto svědectví myšlenkově navazuje na článek Pavla Kučery, který vyšel veřejně 17.8. 2016 na Locpressu a který Vám pro lepší pochopení celkových souvislostí doporučuji přečíst dříve, než budete číst dále.

Moje vlastní zkušenost s projektem „Perform-ers“ je do značné míry podobná zkušenosti Pavlově. Mohu jen potvrdit, že pro většinu z nás to byla zpočátku krásná vize a vstupenka do pohádky, kterou velká většina z nás prožívala naplno. Spolupráce s kreativními a milými lidmi, kteří sami ve svém životě mnohé dokázali, byla pro mě osobně hlavním argumentem, proč jsem do „Performers“ vstupovala. Chtěla jsem se naučit něco nového a poznat nové lidi a samozřejmě finanční bonus by byl také vítanou příjemnou změnou.

Performers

Vstupovala jsem do rozjetého projektu v listopadu 2015. Přivedla mě sem moje velmi dobrá kamarádka, se kterou se znám již delší dobu a které velmi důvěřuji. Naše spolupráce naše přátelství naopak ještě více prohloubila. Následující dva měsíce jsem do projektu šla opravdu naplno v rámci mého dalšího pracovního vytížení. Až zpětně mi moji „ostatní přátelé“ řekli, že jsem měla v této době v hlavě jenom Perform-ers. Je možné, že jsem díky tomuto mému osobnímu nasazení a až nekritickému zapálení pro věc, vlastně mnohé odradila svým entuziasmem již na samém počátku. Teď ale říkám: „Bohudíky za to.“

Na rozdíl od Pavla se mi v mém okruhu – převážně akademickém prostředí a v okruhu mým racionálněji uvažujících přátel, kteří zpravidla někdy sami určitým MLM-systémem prošli, nikoho přesvědčit nepodařilo. Takže v tom je moje pozice rozdílná od Pavla, který během několika měsíců vybudoval velkou síť lidí. Já o peníze přišla pouze sama a naštěstí se nemusím dívat do očí svým známým a číst výčitky z jejich očí, do čeho jsem je to vlastně „navezla“. Maximálně si ustojím pohledy některých: „No vidíš, my jsme Ti to říkali:-)“.

Ale i přes finanční ztráty mohu říci, že této své životní lekce vůbec nelituji, protože to byla svým způsobem jízda. Poznala jsem zde nové skvělé lidi, kteří mě posunuli o mnoho dále. Další zkušenost v MLM-systému mě více posílila v tom, že si člověk „prohry“ nemá brát osobně. Co se jeví v jednu chvíli jako úspěch, v koncovce být nemusí, ale platí to i obráceně. Uvědomila jsem si své silné stránky, které jsou v komunikaci – v propojování lidí. Ale pochopila jsem, že nikoho přesvědčovat neumím, nechci a dále již nebudu :-).

4ertovská

Svým způsobem to byla, minimálně pro mě, první dva měsíce mé činnosti u Performers (prosinec – leden) docela prima jízda. Lepší „párty“ než na pracovním semináři jsem zatím nezažila, ale bylo to díky týmu skvělých lidí, kteří se uměli dobře a na úrovni bavit. V tomto smyslu se rozhodně panu Krammerovi nedá upřít velké herecké a komunikační nasazení, kterému jsme většina z nás na počátku podlehla. Nemohu zapřít, že mi imponovala i možnost tlumočit německé prezentace naživo při Kramerových seminářích. Měla jsem tak pocit, že se dále posouvám v oblasti, která je mou vášní i skutečnou obživou a brala jsem to jako pracovní výzvu. V rámci objektivity musím říci, že mi tlumočení pan Krammer zpětně i zaplatil.

De facto jsem i prostřednictvím projektu Perform-ers osobně poznala skvělou ženu a zpěvačku Magdalénu, které jsem chtěla ukázat chystanou platformu pro zpěváky a zprostředkovat tak možnou budoucí spolupráci. V průběhu následujících měsíců bylo čím dále jasnější, že nic z toho nebude, ale naše přátelství s Magdalénou přetrvalo nadále a získalo jiný rozměr. Obdobně jsem i díky lidsky upřímnému „Michimu“, kterého jsem zde poznala, mohla v průběhu jarních měsíců natočit německá videa na svém blogu se svými úžasnými německými přáteli.

13256347_10205282113687369_2203445269189989672_n

Takže já mohu pouze za sebe říci: „Díky pane Krammere!“ Ale mrzí mě velmi na druhé straně v současné době neseriózní přístup ve vztahu k dalším aktivně zúčastněným lidem, kteří mají obdobně jako třeba Pavel osobní nebo finanční problémy, protože se zadlužili, této myšlence uvěřili a v nejhorším případě přišli dokonce i o své přátele a obchodní partnery. To vyhodnocuji jako největší ztrátu! Já osobně soudit nemohu a ani si stěžovat nemohu, protože já úspěšná obchodně v Perform-ers nebyla! Ale určitě by pan Krammer měl celou situaci vysvětlit a zodpovědět nezodpovězené otázky, než začne obdobným způsobem podnikat v jiné zemi!

Na tomto místě jsem chtěla osobně poděkovat své rodině, přátelům a známým, které jsem v rámci svého „totálního zapálení“ oslovila, že mi i po mé fázi „nekritické zamilovanosti“ zachovali přízeň a neobrátili se ke mně zády. Toho si velmi cením. Děkuji! A pak bych chtěla apelovat na všechny, kdo budou toto číst, aby se na rozdíl ode mě více kriticky podívali v případě dalšího „zázračného systému“ pod pokličku už na počátku a hledali reálný produkt, který je schopen zisky také skutečně generovat. Pak si ušetří mnohá zklamání.  A pak ještě jedna prosba: „Nevylévejte s vaničkou i dítě! MLM- systém, pokud je založený na existujících produktech, jako takový opravdu už mnoha lidem pomohl a funguje, jen ale není pro každého.

gabi.nacarova@seznam.cz
Jsem expert na němčinu, která je mou vášní; se mnou budete němčinu a Německo milovat a komunikace se stane zábavou :-) Více informací naleznete zde >>
Komentáře