Plníte si své sny?

Plníte si své sny?

Také jezdíte každý rok do Karlových Varů na filmový festival? Já ne! Ale tento rok se mi povedlo být zde „na skok“ právě v tomto čase. Tento rok je pro mě plný „nečekaných“ překvapení  a návštěva Karlových Varů byla rychlou spontánní akcí a splněnou čárkou na mém „zážitkovém miniseznamu“. Některé věci si naplánujete, ale jiné se vám spíše „přihodí“:).

S vděčností krůček po krůčku

Mým snem bylo vždy cestovat a tento sen se mi krůček po krůčku plní tento rok. Začalo to v mé hlavě již mnohem dříve, ale reálnou podobu tomu dala „má nástěnka snů“ (vision board) v září 2016. Pak už se spustila lavina, která nešla zastavit. Pokud se rozhodnete něco změnit, tak se Vesmír (Bůh) o vyřízení vaší „vesmírné objednávky“ následně postará. Někdy se nestačíte ani té rychlosti divit!

Za necelý rok tu s velkou vděčností a údivem odškrtávám „objednané položky“ mého nového vysněného života a v koutku duše doufám, že je to vlastně skvělý začátek „nové jízdy“, kterou bychom si neměli brzdit naším „mega-racionálním“ rozumem a skeptickými obavami. Ale je to mnohdy jednodušší než si myslíme! Je to o tom umět se radovat z maličkostí a okamžiků každého dne. Jsou to ony „aha-momenty“, které jsme zažívaly běžně jako děti. Smály se, běhaly, tancovaly, radovaly se z letícího motýla a nebo „válely sudy po zemi“:).

Kdy jste udělali něco bláznivého?

Kdy jste něco bláznivého provedli naposledy vy? Kdy jste někoho rozesmáli a nebo se smáli tak, že už vás bolely břišní svaly? Zkuste „vypnout“ občas hlavu a dovolte si tyto „ulítlé momenty“, neboť možná právě díky nim pocítíte, že žijete. Hoďte za hlavu, co si o tom pomyslí jiní lidé! Ty za vás vaše životy žít nebudou!

Zujte si boty a choďte bosi po trávníku. Objímejte stromy, když jste smutní a nebo potřebujete načerpat novou energii. Pokud tímto neubližujete někomu jinému, tak „vše je dovoleno“, když vás to přivede zpět k sobě samým! Odpojte se od systémů a napojte se na Zdroj! Jedině tehdy mohou vznikat věci, které „pohnou světem“. Ostatní  kalkulem vedené aktivity masírují pouze ega, která se nechají manipulovat předem zinscenovaným divadlem.

Jak dlouho chcete čekat?

Plníte si své sny a nebo si je necháváte, až do důchodového věku? Plnit si své sny není totiž nic sobeckého, ale souvisí s vnitřním osobním rozvojem. Spousty lidí si ale vnitřně nikdy nedovolí splnit si svůj sen. Za většinou nesplněných přání stoji zpravidla vnitřní strach z toho, že „nejsem dost dobrá/ý“. Někdo raději i zemře než aby se vnitřně změnil. Někomu vyhovuje hledat důvody, proč to nejde a hrát roli „oběti“ po celý svůj život. Já ale pevně věřím tomu, že pokud vyšlete opravdu procítěný signál po vnitřní změně, tak svá řešení dříve či později naleznete.

Tato doba v sobě skrývá vedle velkých duchovních bojů také své velké milosti. A vše se nesmírně zrychluje a mění. Mnoho lidí se již nespokojí pouze s materiálními jistotami, ale jdou dál za tyto vnější kulisy. Možná to také již vnímáte na vědomé úrovni, že se lidé „probouzejí“ a dostávají své příležitosti k prožití své lekce, která je vnitřně posune dále.

 Naslouchejte svoji duši

Plnit si své sny, znamená mnohdy „naslouchat hlasu své duše“ přes protesty okolí. Některé věci můžeme pochopit jen tím, že je vnitřně prožijeme a procítíme. Jen tak můžeme zase pomoci jiným, kteří tímto procesem transformace procházejí nebo stojí před ním. Proto je v pořádku zvolit si své tempo, dát si čas, který potřebuji, dopřát si odpočinek! Je v pořádku zažívat úspěchy i neúspěchy, které nás posílí! Je bezpečné plnit si své sny, které nás „zacelují“!

Pokud ještě nemáte svůj seznam snů a cílů pro tento rok, tak si ho napište s reálnou časovou vizí! Něco se vám splní nečekaně a pro určité cíle budete musit vynaložit více úsilí, ale pak zažijete ten pocit, kdy si ho můžete odškrtnout ze svého „to -do listu“. Já s vděčností odškrtávám pro tento rok mou cestu na „posvátnou Sardinii“, o které více napíši příště;-).

Zkuste jiný úhel pohledu

Ale odtud se nitky mého osobního příběhu propojují i s návštěvou Karlových Varů díky mé kamarádce Lence, se kterou jsem Sardinii absolvovala. Nezáleží často na tom, kolik filmů shlédneme a kolik knih přečteme, jaká místa a kolik jich navštívíme! Během „našeho putování životem“ záleží především na tom s kým tuto cestu podnikáme a sdílíme a jakým úhlem pohledu na věci nahlížíme. A ačkoliv jsem v Karlových Varech během festivalu neviděla ani jediný film, poznala jsem díky kamarádce Lence Karlovy Vary „jejíma očima, protože mi byla skvělým průvodcem. Více můžete shlédnout v krátkých videích na mé fanpage.

Často se motivujeme totiž navzájem, aniž jsme si toho vědomi. Tím, že „jdeme spontánně do akce“ můžeme rozhýbat  a inspirovat druhé lidi k tomu, aby své životy začali proměňovat a dovolili si žít své sny! Proto žijte každý svůj den jako by to byl den poslední! Pak „tady a teď spolu“ budeme vnímat ty hodnoty lidského života, které jsou opravdu ty podstatné!

Hodně síly a štěstí na cestě do vlastního nitra a za svými sny vám s láskou přeje

Vaše Gábi (Ta, co tančí s motýly)

gabi.nacarova@seznam.cz
Jsem expert na němčinu, která je mou vášní; se mnou budete němčinu a Německo milovat a komunikace se stane zábavou :-) Více informací naleznete zde >>
Komentáře