Pod vlivem úplňku

Úplněk a pátek 13.

Noc se pomalu láme do nového rána. Je pátek, 13. ledna. V někom  možná toto datum ve spojení s pátkem  může vyvolávat  jisté napětí a obavy. Navíc je tato noc a její magický význam posílen úplňkem předchozího dne. V hlavě mi zní píseň kamarádky Magdalény „Měsíc“. Místo toho, abych byla unavená, cítím neuvěřitelný příval energie. Tento počátek nového roku 2017 vnímám docela jinak než roky předchozí. Možná, že zde pracuje do určité míry v mém podvědomí  příchod blízké změny.

Měsíc

Mám ohromnou chuť pustit se jako blíženec do něčeho nového, ale vím, že je třeba dokončit a propustit to, co mi již na nové cestě nepomáhá. Ohromným impulsem  a novou dávkou energie jsou pro mě Vaše první pozitivní zpětné vazby k mému nedávno zveřejněnému eBooku „O Německu, Němcích a Němčině“.  Za které Vám chci poděkovat. Díky Stáně Mrázkové a jejímu „Podnikání z pláže“, jsem začala psát i tento blog. Nikdy bych předtím nevěřila, že s Vámi budu hovořit i prostřednictvím „blogových článků“ (uprostřed noci 🙂 ) a psaní mě bude neskutečně bavit.

Pláž pro dva

Každý z nás potřebuje občas dostat ten správný stimul, někdy doslova i „kopanec“, aby se ve svém životě posunul dál. Často máme tendenci se srovnávat a poměřovat s jinými lidmi, ale nejdůležitější je občas se „zastavit“ a pochopit, jak jsem se vlastně změnil/a já sám/ sama. Přes různé „kotrmelce“ a uplynulé zkušenosti mi právě i díky Stáně došlo, že stálicí číslo jedna pro mě zůstává němčina, která se mi díky německým přátelům a návštěvám Německa  stala mou vášní. Tento minimálně následující půlrok bych se chtěla snad poprvé ve svém životě zkusit zaměřit zvláště na tento cíl: přinášet Vám nové tipy a postřehy, jak se naučit lépe komunikovat nejen v němčině a hlavně, jak si tu komunikaci a setkávání maximálně užít! :).

Danke-Herz

Říká se, že „na co zaměříte svou pozornost, to roste“. Takže se ani už nedivím, že se v poslední době (znovu) objevují v mém životě „neuvěřitelné“ souhry okolností a přicházejí mi do života zpět někteří lidé, které jsem neviděla několik let. Pro někoho „náhody“, pro mě spíše potvrzení, že se věci díky mému rozhodnutí daly do pohybu. Pokud potřebujete nabrat ten správný směr a udělat Vaše správné rozhodnutí, určitě se podívejte na Stánino nejlepší video roku 2016 o kreativitě, které mi uprostřed noci vehnalo slzy do očí. Ne slzy zoufalství, ale vděčnosti  – jasný pocit uvědomění, že tato cesta, po které jsem se nyní rozhodla kráčet, „mi vlévá novou vláhu do žil“. Takže já jdu do akce!

srdce-cesta

Pátek 13. ledna  v tomto smyslu vnímám jako šťastný den a doufám, že i pro Vás přinese mnoho zajímavých podnětů a inspirace! Takže do něj vykročte tou správnou nohou a užijte si hezký víkend!

 

S vděčností a láskou

tanci-s-motyly-novy-zivot

Ta, co tančí s motýly 🙂

 

gabi.nacarova@seznam.cz
Jsem expert na němčinu, která je mou vášní; se mnou budete němčinu a Německo milovat a komunikace se stane zábavou :-) Více informací naleznete zde >>
Komentáře