Proč mám ráda Německo a miluji němčinu?

Proč mám ráda Německo a miluji němčinu?

Odpověď je zcela přímočará a čistě subjektivní. Měla jsem štěstí na správné lidi ve správném okamžiku. Asi je to i mým způsobem nahlížení, který nemá co do činění s politikou a událostmi dnešní doby, které mohou být pro mnohé více než frustrující. Ale já jsem si Německo zamilovala již v útlém věku, a tak nějak to se mnou prostě roste 🙂 Někdy mám dokonce pocit, že moji česko (po mamince)-slovensko-maďarskou (po tatínkovi) polovinu srdce doplňuje ta německá.

Deutschlandherz

Německo pro mě znamená mozaiku lidí a míst mě drahých či propojených s určitým osobním prožitkem. Myslím, že je to přirozená vlastnost srdce propojovat si lidi, které na své cestě potkáváme s pozitivní či méně příjemnou emocí. Skrze tyto prožitky, příjemné či nepříjemné emoce pak často nahlížíme někdy celý celek.

Pokud jsme neprožili tato osobní setkání vůbec, nemáme v Německu přátele a známé, tak je nám zpravidla tato země lhostejná, pokud se nás to osobně nedotýká. Ale protože se nás Německo jako soused hodně úzce dotýká, tak máme obraz o této zemi často „propasírovaný“ médii, kde pozitivních zpráv je často více než pomálu.

A tak možná trendu doby vůči navzdory 🙂 jsem se rozhodla o této zemi, kterou mám samozřejmě neodmyslitelně propojenou s jazykem, přinášet zcela neobjektivně jen ty pozitivní zprávy. Pokud milujete, tak často i odpouštíte, a máte možná tendenci si nasazovat i ty „růžové brýle“.

Rosabrille

Pro mě znamená Německo v tomto smyslu hlavně přátele a mé „tajné lásky“, které jsou kořením života. Takže moje rada zní, chcete-li poznat danou zemi zevnitř, zamilujte se!!! Jedině skrze tu vášeň pochopíte, že zde žijí lidé, kteří milují, řeší stejné problémy a hledají svou cestu stejně jako Vy!

Freundschaft

Samozřejmě je velkou výhodou znalost jazyka dané země, který Vám otevírá postupně i lidská srdce. Na Němce moc s city nespěchejte, ale pokud budete trpěliví a myslíte to upřímně, získáte velkou odměnu v přátelích, kteří se za Vás budou bít, a se kterými si navzdory všem klišé o „německém humoru“ užijete kopec srandy! Tak jako já např. s mými úžasnými kolegy Bettinou a Robertem z Bavorska  🙂 Lachen

Myslím, že se navzájem můžeme vzájemně mnohé věci naučit a „nakazit“ se do té správné míry. Češi od Němců větší uspořádanosti, dodržování termínů a dochvilnosti v pracovní sféře a Němci naopak trochu té české „ležérnosti“ a improvizace případ od případu, tak aby vznikl ten správně namixovaný koktejl. Je to nedocenitelná „škola života“ a cenná lekce, kterou na našem česko-německém gymnáziu Thomase Manna mohu na vlastní kůži prožívat téměř dennodenně :-).

PünktlichkeitGelassenheit

S jakými místy a dalšími prožitky si Německo konkrétně propojuji a proč tak miluji zrovna němčinu, se kterou je víceméně provázána má osobní rovina i pracovní kariéra, si můžete následně detailněji přečíst v mém již brzy pro Vás zveřejněném eBooku o Německu, Němcích a němčině.

 Ich liebe Deutsch

 

Děkuji Vám, že jste dočetli až sem a budu moc ráda za Vaše případné podněty, co byste si rádi přečetli na mém blogu o Německu (zajímavých místech, historii …) či se naučili a dozvěděli o němčině – nejlépe v němčině. Chystám pro Vás do budoucna krátké reportáže a výuková videa „Sprich Deutsch mit mir!“ („Mluv se mnou německy!“) a ráda bych Vám je „šila“ přímo na míru! 🙂

SchneidenSakko

gabi.nacarova@seznam.cz
Jsem expert na němčinu, která je mou vášní; se mnou budete němčinu a Německo milovat a komunikace se stane zábavou :-) Více informací naleznete zde >>
Komentáře