Temná noc

Temná noc, po které přijde Vzkříšení

Pokud jdete za svým snem, tak se připravte i na „temnou noc“. Bez ní totiž asi stejně nepochopíme, proč jsme se za tím snem vydali. A možná, že ta cesta za snem a příprava na jeho uskutečnění, je vlastně mnohem cennější, než vlastní dosažení vysněného cíle.

Dunkelheit

Právě v době krátce před Velikonocemi se čistí „staré záležitosti“. Více než kdy předtím pociťuji, že právě v této době před „Velkou nocí“ vyplouvají často nečekaně a nekontrolovaně staré bolavé jizvy, o kterých jsme si mysleli, že se již plně zacelily. Ale buďme vděční za toto „zrcadlení“ prostřednictvím jiných lidí (mnohdy je ani pořádně neznáme) a nebo pomocí knih, které k Vám „přijdou“ ve správný okamžik.

Nejbrutálněji Vám ale Vaše nezpracované ego a „Achillovu patu“ zrcadlí zpravidla Vám lidé nejbližší. Ti umí tnout přesně na tom „nejbolavějším“ místě a často pěkně hluboko. Ale bohudíky, že je máme! Díky nim a jejich „odhalení“ s tím můžeme začít něco aktivně dělat. „Odpustit a propustit!“ Čas před Velikonocemi je pro tuto vnitřní očistu časem velmi příhodným :-).

Wasserschmetterling

Není to jednoduché, ale bolestně osvobozující. Padají masky, ale někteří se jich stále ještě v rámci společenského „dekoru“, výchovy či v důsledku „otupení systémem“ zoufale drží ze všech sil. Je to pochopitelné, protože na symbolech moci mnozí postavili celý svůj život. Přiznat si svou slabost se dnes moc nenosí. Nevím, co stojí více sil: „Přiznat si svou vlastní omezenost?“ – „A nebo hrát svou hru na „super-hrdinu dnešní doby?“. Ale naštěstí nic není černobílé. Je mnoho lidí, kteří se začínají ptát a „hledat sami sebe“. A já doufám, že těchto lidí bude přibývat.

20170408_152530-1-1

Někdo hledá poklady vnější a někdo se vydává na cestu do svého nitra. Pokud mluvíme o inspirativních knihách, oslovil mě v poslední době zvláště „Alchymista“ od brazilského autora Paula Coelha. Ač tato kniha v mé knihovně neotevřená stála několik let, nikdy nebyl ten „správný čas“. Až nyní! V čase hledání a době předvelikonoční putuji společně s hlavním hrdinou dalekými exotickými krajinami a „hledám svůj poklad“.  Přicházejí znamení, ale je to doba velké trpělivosti: „Hlavně to nevzdat krátce před cílem! Jít pomalu a všímat si znamení!“

Exotik Schatzsuche

„Protože, když si něco přeješ, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit!“ – Tento citát mě velmi na mé cestě povzbudil. Doufám, že osloví i mnohé z Vás. Neboť k uskutečnění snů je vedle snění a aktivní přípravy potřebná i pořádná dávka víry. Ta pak dá do pohybu samotnou lavinu potřebných „náhod“, které nás posouvají k vytouženému cíli a prožití svého „Osobního příběhu“.

Hodně sil a otevřené srdce, abyste viděli na své cestě za „pokladem“ znamení, co Vás povedou do bezpečného „Přístavu“!

Schatz

S přáním požehnaných velikonočních svátků – Vaše Gábi 🙂

tanci-s-motyly-novy-zivot

gabi.nacarova@seznam.cz
Jsem expert na němčinu, která je mou vášní; se mnou budete němčinu a Německo milovat a komunikace se stane zábavou :-) Více informací naleznete zde >>
Komentáře