Videa - "Sprich mit mir Deutsch"

Komunikace a naslouchání vedou k porozumění.

Kommunikation und Zuhören führen zur Verständigung.

Máte nějaké dotazy?

Budu velmi ráda za vaši zpětnou vazbu. V případě jazykových dotazů mě kontaktujte zde. Těším se na vaše postřehy.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Německy komunikativní metodou

Srdečně Vás vítám v mé "komunikačně - poznávací" části. Zde mám pro vás přichystáno:

1) interaktivně výuková videa "Sprich mit mir Deutsch" ("Mluv se mnou německy"). Doufám, že díky komunikativní metodě vás němčina bude bavit a učení v kontextu vám půjde rychleji. Zde naleznete i motivační videa k výuce a chystané novinky.

2) V druhé části naleznete postřehy o Německu, Němcích a o tom, jak se v Německu žije. Doufám, že vám tato videa přinesou nové poznatky a třeba vzbudí i vaši zvědavost dozvědět se o této zemi více. Chci vám zde, zvláště prostřednictvím mých německých přátel, přinášet netradiční, ale na druhé straně i každodenní život, který vykazuje s životem u nás mnohé podobnosti. Mnohé věci je třeba vědět a nahlížet pohledem Němců, abychom více v některých aspektech pochopili možnou rozdílnost nahlížení na konkrétní situace.

3) V třetí části pro vás připravuji kratší "komunikačně - idiomatické lahůdky", které vaši němčinu posunou o několik úrovní nahoru.  Aneb "aller guten Dinge sind drei" - také v pohádkách se hrdinům plní většinou tři přání. Vzpomeňte si na Popelku ("Drei Nüsse für Aschenbrödel")

Mou snahou je Vám přinášet jak videa v českém jazyce (zvláště pro vysvětlení gramatiky v kontextu), tak i čistě německy namluvená videa. Díky transkriptům a nebo paralelním videím v češtině se tak můžete dále v německém jazyce zdokonalovat, učit se nové obraty nebo si třeba němčinu jen "osvěžit". Záleží na tom, na jakém úseku vaší "jazykové cesty" se právě nacházíte :-).

Hören, sehen und sprechen - slyšet, vidět a mluvit

Zapojte do aktivního učení všechny smysly. Poslechněte si výuková videa, učte se vizuálně - zvýrazněte si či podtrhněte důležitá slovíčka či vazby a hlavně si to zopakujte i nahlas. Videa mají tu velkou výhodu, že si je vždy můžete zastavit, vrátit zpět a učit se opakovaně z kontextu. "Viel Spaß und Erfolg!"

 • 1
  Výuková videa
  Gramatika v kontextu, běžné jazykové situace - praktická němčina pro vás ("praktisches Deutsch")
 • 2
  Německo - země mnoha tváří
  Jak se žije Němcům v Německu? Jak nahlížejí Němci na Čechy a jiné národnosti? A mnoho dalších příběhů ze života této země...
 • 3
  Jazykové "fitko"
  Někdy stačí pár minut a vaše němčina bude brzy "echt deutsch" 🙂
 • 1
  Výuková videa
 • 2
  Německo - země mnoha tváří
 • 3
  Jazykové "fitko"